Wismari Haigla

psühhiaatriahaigla

Statsionaar

Statsionaar (25 voodit) ja valvetuba Wismari 15 haigla II korrusel töötavad alates 08.00 - 18.00 (info haiglasse võtmise tingimuste ja vabade haiglavoodite kohta valvetoa telefonil 6621093). Statsionaar on spetsialiseerunud põhiliselt alkoholi- ja uimastiprobleemsetel haigetel esinevate tüsistunud võõrutusseisundite ravimisele. Alkoholiprobleemide puhul ei kesta katkestus- ja võõrutusravi tavaliselt üle 3-5 päeva. Haiglaravi on vabatahtlik, s.t. seda osutatakse isiku soovil.

Statsionaar on jagatud A- ja B-osakonnaks. A-osakond on mõeldud kergemate häiretega haigetele, 1-4 kohalised palatid, 3 kohta naistele. B-osakond on poolkinnine ning mõeldud raskemas seisundis patsientidele. Seal on voodid psühhootilistele haigetele, samuti palatid uimastisõltuvatele patsientidele. Nii A- kui B-osakonnas on duššid ja puhkeruumid suitsetamisvõimalusega. Palatites on televiisorid ning valamud sooja ja külma veega. Toitlustamine ühises söögisaalis 3 korda päevas.

 

Haiglasse tulles peab kaasas olema isikutunnistus, vajalik summa sularaha, toajalatsid, isiklikud hügieenitarbed, kaasa võib võtta isiklikud toariided.
Haigeid võib külastada 8.00 – 17.00, kui piiranguid pole.  Öörahu kell 23.00.